Z życia szkoły 2015/2016
Podręczniki do zakupienia PDF Drukuj Email

Poniżej przedstawiamy listę podręczników do zakupienia. Podręczniki spoza listy (dla klas I-V) szkoła udostępni nieodpłatnie.

Rada Dzielnicy Szczepanowice - Wójtowa Wieś zaprasza na Festiwal Uliczny PDF Drukuj Email

Bezpieczne wakacje-animacja poklatkowa PDF Drukuj Email

Niedługo wakacje. Uczniowie klasy IIb wraz z rodzicem Panem Mariuszem Kaczmarzykiem wyprodukowali film edukacyjny "Bezpieczne wakacje" metodą animacji poklatkowej.Uczniowie pracując w grupach samodzielnie wymyślili scenariusz, wykonali scenografię oraz animowali poszczególnych bohaterów.Zapraszamy na film dostępny w linku i życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, Krystyna Kichman-Konik.

Orzeł Przyrody PDF Drukuj Email

Dnia 06.06.2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Opolu odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu dla szkół podstawowych „Orzeł Przyrody”. Konkurs składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu przyrody oraz ekologii i ochrony środowiska. W części drugiej wykonywali zadanie konstrukcyjne wymagające umiejętności pracy w grupie, kreatywnego rozwiązywania problemu oraz pomysłowości i wyobraźni.Nasza drużyna w składzie: Karolina Szpyra, Julia Grzebieniowska, Paweł Lissewski, Patryk Łukasiewicz wykazała się dużą wiedzą i kreatywnością. Uczniowie zdobyli I miejsce, uzyskując tytuł „Orła Przyrody” oraz cenne i atrakcyjne nagrody.

Warto dodać, że obroniliśmy tytuł, bo w ubiegłym roku tytuł Orła Przyrody również zdobyła reprezentacja naszej szkoły{#emotions_dlg.wink}

Omnibusy PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy szóstej - Maciej Grobelak i Karolina Szpyra zajęli III miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy "Omnibus 2016".

Gratulujemy!

Śladami św. Wojciecha w Opolu PDF Drukuj Email

Uczennica klasy IV b, Martyna Sowińska, zajęła III miejsce w
Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Śladami św. Wojciecha w Opolu. Od chrzcielnicy do dokumentu".
Nagrodę wręczał sam książę Bolko I Opolski.

Serdecznie gratulujemy !

Sukcesy Julii PDF Drukuj Email

Na medal spisała się w tym roku szkolnym uczennica kl. 6 - Julia Grzebieniowska - zdobywając tytuł Laureata XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Zwierzaki" (nagroda w kategorii literackiej) oraz I miejsce w Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Opolu.

W tym samym konkursie matematycznym zespół: Błażej Szymczyszyn, Marta Wesołowska i Julia zajęli drużynowo IV miejsce.

Gratulujemy!

Moja Europa-Jestem Europejczykiem PDF Drukuj Email

13.06.2016r to bardzo szczęśliwy poniedziałek dla naszych uczniów. W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Moja Europa-Jestem Europejczykiem, uczniowie klasy IIb zajęli wszystkie trzy główne miejsca,niesamowite. Brawo!!!

Wyniki konkursu Moja Europa 2016: Jestem Europejczykiem

Do czwartej edycji konkursu pn. Moja Europa z tegorocznym podtytułem Jestem Europejczykiem wpłynęło blisko sto prac. Zwycięzcy wybrani zostali przez artystów z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Konkursowe jury w składzie: Magdalena Wolnicka, Ignacy Nowodworski, Józef Chyży przyznało następujące nagrody:

Grupa wiekowa klasy I-III

I miejsce Wiktor Pupin – PSP nr 10 w Opolu
II miejsce Franciszek Garyga – PSP nr 10 w Opolu
III miejsce Jakub Puszcz – PSP nr 10 w Opolu

Grupa wiekowa klasy IV-VI

I miejsce Alan Dziura – PSP nr 9 w Opolu
II miejsce Samanta Gandziała – PSP w Łambinowicach
III miejsce Wiktoria Szuszczyńska – PSP nr 1 w Ozimku

O szczegółach wystawy, a także o dacie uroczystego finisażu połączonego z wręczeniem nagród zwycięzcom będziemy informować już wkrótce.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Krystyna Kichman-Konik

Mistrz Ortografii PDF Drukuj Email

30 maja 2016r. odbył się konkurs ortograficzny klas II-III.

Uczniowie pisali dyktanda z różnymi trudnościami ortograficznymi.

Mistrzem Ortografii w klasach III została Julia Szydłowska, zajmując I pierwsze miejsce.

Weronika Chotomska i Piotr Skrzyniarz zajęli II miejsce, a Ania Gwiazda i Jagoda Janeta III miejsce.

W klasach drugich Mistrzem Ortografii został Kajetan Marcinowicz z IIa i Dorian Lis z IIb.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Rapacz,Roman Drozdowski,Franek Mierzejewski, Jakub Puszcz, Dominik Hanisz, Blanka Kocik,Wiktor Zieliński,Ania Witkowska,Paweł Krawiec,Oliver Konior.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.Gratulujemy! Organizatorki konkursu - Irena Mendel, Krystyna Kichman-Konik

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10