Szkolny eTwinning
Kartki z życzeniami w j. angielskim od trzech zagranicznych szkół w ramach projektu E-Twinning PDF Drukuj Email

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do tworzenia kartek z życzeniami w j. angielskim dla trzech zagranicznych szkół w ramach projektu E-Twinning. Oczekiwaliśmy na odpowiedź i doczekaliśmy się! I choć kartki dotarły do nas z opóźnieniem, można je zobaczyć na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Bardzo się cieszymy z udanej współpracy i mamy nadzieję, że to nie ostatni projekt tego typu. Poniżej kilka zdjęć otrzymanych przez nas kartek, przybyły do nas z Francji, Czech i Hiszpanii.

Aktywni w eTwinningu PDF Drukuj Email

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły -  w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego eTwinning - bardzo aktywnie włączyli się w akcję tworzenia kartek bożonarodzeniowych dla szkół z zagranicy. Własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi w j. angielskim, trafią do szkół w Czechach, Hiszpanii i Francji. Mamy ogromną nadzieję, że nasze kartki dojdą na czas (Boże Narodzenie 2016:) ). My również z niecierpliwością oczekujemy kartek od naszych zagranicznych przyjaciół.
Bardzo dziękuję za zaangażowanie w akcję wszystkim biorącym w niej udział uczniom oraz nauczycielom.

Agnieszka Mikołajczak

koordynator projektu eTwinning

Europe sings Christmas Carols PDF Drukuj Email

Europe sings Christmas Carols to duży, międzynarodowy projekt polegający na przygotowaniu i nagraniu, a następnie udostępnieniu projektowym partnerom tradycyjnej, narodowej kolędy w języku macierzystym. Następnym etapem realizowanego również przez naszą szkołę projektu jest przetłumaczenie kolędy na język angielski - język, w którym z założenia realizowany jest projekt.

Świetnie się bawiąc, poznaliśmy kolędy w różnych, często egzotycznych dla nas językach, projekt bowiem realizowany jest przez szkoły z Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Niemiec, Francji, Turcji, Ukrainy, Litwy, Mołdawii cz Bułgarii. Zachwyciliśmy się wielokulturowością Europy, jej rożnorodnością a zarazem jednością w przeżywaniu radości świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowaną przez nas kolędę można zobaczyć klikająć w link u góryWink

Twoje IP: 54.145.117.60
Dzisiaj: Lis 20, 2017