Szkolne zasady bezpieczeństwa i kodeks TIK PDF Drukuj Email

Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie i kodeks TIK obowiązujące w Publicznej Szkole Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Opolu

1. Na terenie szkoły korzystamy z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) w celach komunikacyjnych i edukacyjnych.
  2. Korzystamy ze szkolnego sprzętu komputerowego na zasadach określonych przez opiekunów pracowni komputerowych. W szkole i poza nią szanujemy sprzęt, z którego korzystamy.
  3. Z własnego sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego oraz elektronicznego (laptop, tablet, smart fon, telefon komórkowy, czytnik e-booków, i inne…) na terenie szkoły uczniowie korzystają na zasadach określonych przez nauczycieli oraz reguł panujących w szkole.
  4. Nauczyciele promują na lekcjach nowe technologie i narzędzia ułatwiające uczenie się, w tym korzystanie z internetowych zasobów: programów, aplikacji, stron, filmów, itp.
  5. Korzystając z zasobów Internetu sprawdzamy wiarygodność  stron, z których korzystamy. Informacje z Internetu traktujemy krytycznie i nie wierzymy we wszystko co jest napisane (potwierdzić książką, sprawdzić).
  6. W sieci chronimy swoje dane osobowe, dbamy o wizerunek szkoły, swój oraz innych osób. Zawsze przestrzegamy zasad Netykiety, regulaminów serwisów internetowych i nie łamiemy prawa.
  7. Korzystamy z danych i informacji znajdujących się na stronach internetowych  i przetwarzamy je – o ile właściciel strony tego nie zabronił. Ponadto, jeśli je kopiujemy, prezentujemy lub wykorzystujemy w inny sposób – zawsze zaznaczamy, skąd pochodzi materiał i kto jest jego autorem.
  8. Kontaktujemy się ze sobą przez media elektroniczne za zgodą stron, w sposób kulturalny, na podstawie wspólnie określonych zasad.

mod_vvisit_counterWszystkie dni2046994

Twoje IP: 34.230.84.215