Z życia szkoły 2017/2018
WARZYWIADA PDF Drukuj Email

W piątek 17.11 klasa 3a reprezentowała nasza szkołę na Warzywiadzie Miasta Opola. Cóż to były za emocje? Grupa biorąca udział w sportowych zmaganiach, niesiona głośnym dopingiem swoich zagorzałych fanów, wywalczyła 4. miejsce. Zaznaczyć należy, że na 18 startujących szkół. Gratulujemy uczniom sukcesu :)

Karolina Pawleta

DZIEŃ ŚW. MARCINA PDF Drukuj Email

Za nami już 5 obchody Dnia św. Marcina. Wzorem roku ubiegłego rozpoczęliśmy krótkim przedstawieniem w wykonaniu klas trzecich, następnie przeszliśmy w pochodzie ulicami dzielnicy aby pod koniec móc poczęstować się Marcińskimi rogalami. W tym roku serdeczne podziękowania należą się: Radzie Dzielnicy Szczepanowice- Wójtowa Wieś, Towarzystwu Społeczno- Kulturalnemu Niemców na Śląsku Opolskim, Orkiestrze św. Józefa, OSP w Opolu- Szczepanowicach, p. Jackowi Mojzykowi za wcielenie się w św. Marcina na koniu oraz cukierni „Kotarscy” za upieczenie przepysznych rogalików.

Cieszymy się niezmiernie, że impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy na kolejną edycję tego święta już za rok.

A poniżej krótka fotorelacja.

Irena Lipok

Karolina Pawleta

11 listopada 1918 PDF Drukuj Email

"Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze"

Dzisiaj, 10 listopada 2017 roku, w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania niepodległości. Uczennice klasy szóstej "b" opowiedziały o trudnym czasie, gdy Polska była pod zaborami, a Polacy mężnie walczyli o wolność i zachowanie tożsamości narodowej. Uczniowie recytowali piękne wiersze poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Szczepańskiego, Józefa Mączki, Edwarda Słońskiego, Jerzego Żuławskiego. Całość uświetnił śpiew chóru szkolnego złożony z uzdolnionych siódmoklasistek. Na długo zapadną w pamięci widzów - słuchaczy wzruszający śpiew a capella Zosi Blicharz rozpoczynający akademię i solo Maksymiliana Ruty z czwartej "b", które zakończyło występ.

Monika Kałuża

Spotkanie z historią w CMJW w Łambinowicach PDF Drukuj Email

6 października 2017 r. uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Odbywały się tam uroczystości 73. rocznicy transportu pierwszej grupy powstańców warszawskich do Stalagu Lamsdorf.

Na terenie obozu, w zrekonstruowanym baraku obozowym,  uczniowie zobaczyli spektakl Teatru Eko Studio pt. "Przerzucanie słowa" w reż. Andrzeja Czernika. Sztuka została napisana na podstawie autentycznej korespondencji obozowej uczestników walk
w Warszawie. Szczere wyznania jeńców, młodych, pełnych życia ludzi, przybliżyły dzieciom realia życia obozowego.
Uczniowie dowiedzieli się, że przez pewien czas położony pod Opolem obóz jeniecki w Lamsdorf był największym obozem jenieckim II wojny światowej
w Europie. Przetrzymywano w nim żołnierzy armii walczących z Niemcami, a właśnie
6 października 1944 roku do obozu przywieziono pierwszą grupę uczestników Powstania Warszawskiego.

Po spektaklu uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, by wysłuchać opowieści
i porozmawiać ze świadkami historii - powstańcami warszawskimi panem Jerzym Esdenem-Tempskim i panią Heleną Kamerską.

Uczniowie ofiarowali kombatantom pocztówki przygotowane przez siebie i innych uczniów naszej szkoły. Był to niezwykle wzruszający moment. Następnie dzieci zwiedziły wraz
z przewodnikiem ekspozycję stałą oraz wystawy tematyczne.

Była to lekcja historii, która wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom na zawsze pozostanie w pamięci.

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBIADÓW PDF Drukuj Email

Andrzej Marciniak Produkcja Garmażerki informuje:

Dzieci zapisane na obiady abonamentowe

przepisywane są automatycznie na następny miesiąc.

Każdą rezygnację lub zmianę w wybranych wersjach obiadowych należy zgłosić najpóźniej dzień wcześniej

pod nr tel. 77 457 30 14 (w godz. od 6.00 do 14.00)

lub u pracownika stołówki.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4